انواع-میز-پذیرش-ارایشگاه
۰۴
مرداد

انواع میز پذیرش و مدل های کاربردی

انواع میز پذیرش بطور خلاصه در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد تا در انتخاب آن دید بهتری داشته باشید.

میز پذیرش یکی از مهمترین قسمت های دفتر کار شما است. این قسمت به عنوان یک منطقه استقبال، تاثیر ماندگاری در مشتریان و همکاران تجاری فعلی و بالقوه شما خواهد گذاشت. همچنین می تواند یک پیام مهم در مورد شرکت شما ارسال کند زیرا طراحی آن نشان دهنده هویت و برند تجاری شما است.

بنابراین، باید با توجه به تک تک عناصر، از طراحی جدید و مدرن آن اطمینان حاصل کنید. میز پذیرش آماده خرید در فروشگاههای آنلاین در سراسر کشور و یا سفارش آن توسط تولید کنندگان محلی، می‌تواند برای شما راهگشا باشد. برای ایجاد یک منطقه پذیرش خیر‌ه کننده، موارد متعددی است که باید مورد توجه باشد.

 

انواع-میز-پذیرش-اداری

 

در مورد عناصر خاص یک منطقه پذیرش، قطعا میز پذیرش مهمترین آیتم می‌باشد. این نقطه کانونی یک فضای خاص است که هم از نظر زیبایی شناختی و هم کاربردی نقش مهم و اساسی دارد. بنابراین ضروری است که میز را با اندازه مناسب انتخاب کنید و برخی از عوامل مهم جانبی را نیز در نظر بگیرید.

نکات کلیدی در مورد انواع میز پذیرش

هنگام خرید انواع میز پذیرش مهم است که یک مدل با اندازه مناسب و متناسب انتخاب کنید. این شامل در نظر گرفتن ارتفاع، طول وعمق آن است. با این حال، ذکر این نکته مهم است که این امر تا حد زیادی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 

میز-پذیرش-مدرن

وسعت منطقه

اگر منطقه پذیرش شما بسیار جادار است، می توانید یک میز پذیرش بزرگ انتخاب کنید تا وسعت فضای شما را بیشتر نشان دهد. با این حال، اگر فضای محدود است، باید از میز پذیرش کوچک استفاده کنید. این بدان معناست که تمام ابعاد میز باید تناسبی از فضای کلی را رعایت کرده باشند. مهمترین نکته در انتخاب انواع میز پذیرش تناسب ابعاد و مدل با دکوراسیون داخلی دفتر کار است.

 

سبک میز پذیرش

سبک میز پذیرش ملاحظات بیشتری را نیز به همراه دارد. به عنوان مثال، آیا شما می خواهید یک میز با سطح ارتفاع برجسته داشته باشید که مشتریان برای ارتباط در نزدیکترین حالت به میز قرار بگیرند و حالت خصوصی بیشتری برای کاربر ایجاد شود یا یکی از انواع میز پذیرش را با ارتفاع کوتاه در نظر دارید که کاربر بتواند به محیط رفت و آمد احاطه دیداری داشته باشد.

در زمان سفارش هر یک از مدلهای میز پذیرش باید سبک خود را متناسب با فضا و نوع رویکرد‌تان به این قسمت انتخاب کنید.

اما یک فرمول ساده برای انتخاب انواع میز پذیرش وجود دارد. برای طول میز تناسب دیداری را با استفاده از یک متر تعیین کنید.

و برای ارتفاع در صورتیکه می‌خواهید فضای کاربر امن و خصوصی باشد ۱۲۰ سانتیمتر و در مورد ارتفاع کوتاه ۱۰۰ سانتیمتر را در نظر داشته باشید.

بدیهیست کمک گرفتن از طراحان داخلی اصول تجربی و فنی بیشتری را به شما یادآور خواهد شد.

 

میز-منشی-جدید-و-کاربردی

مدل میز پذیرش

هکانطور که قبلا گفته شد ابعاد و سبک انواع میز پذیرش متفاوت است و این شما هستید که بر اساس نیاز خود اقدام به انتخاب می‌کنید البته نمی‌توان از این نکته غافل شد که بعضی از ابعاد بطور استاندارد پذیرفته شده‌اند مثلا ارتفاع میز برای قسمت تحریر نباید از ۷۸ سانتیمتر تجاوز کند به همین علت لازم است در زمان خرید به نکات کلیدی در ابعاد توجه نمایید.

انواع میز منشی را برای قسمت ورودی دفاتر کار می‌توان در نظر گرفت که این انتخاب بستگی به فضای قرارگیری و تعداد افرادیست که از آن استفاده خواهند کرد. نوع خطی بصورت طولی می‌باشد و هیچگونه تمایلی به طرفین ندارد. نوع L قسمت بیشتری را پوشش می‌دهد و معمولا برای توجه به قسمت‌های دیگر در نظر گرفته می‌شود.

در میان انواع میز منشی شکل U  بسیار مدرن است این سبک میز پذیرش فضای کاملا انحصاری و زیبایی را بوجود می‌آورد و بیشتر برای فضاهای بسیار بزرگ ورودی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع محصولات میز پذیرش را از اینجا مشاهده نمایید.

 

 

میز-پذیرش-رستوران

میز پذیرش را کجا قرار دهیم ؟

سرانجام  باید محل قرارگیری میز پذیرش انتخابی را در نظر بگیرید. نکته مهم این است که جریان کل منطقه را مختل نکند، بلکه از عملکرد بهتر و راحتی مراجعه کنندگان پشتیبانی کند. از آنجا که این قسمت به طور معمول نقطه کانونی محسوب می‌شود باید به وضوح قابل مشاهده و به راحتی در دسترس باشد.

همچنین کاربر یا کاربران نیز باید تسلط کامل به اطراف خود داشته باشند.

اول آنکه به فضای ورود و خروج نظارت کامل داشته باشند و نکته بعدی آن است که در پشت میز خود قسمتی راحت با شعاع حرکتی مناسب در اختیار داشته باشند. در انواع میز پذیرش ، باید میزان فضای ذخیره‌سازی، کامپیوتر، کابل‌ها و … نیز باید پیش بینی شده باشد تا کاربران از رفت و آمد اضافی و بی مورد پرهیز نمایند.

 

با این حال ، فقط آن را در اتاق میانه قرار ندهید. در عوض ، می توانید آن را به دیوار نزدیک کنید. هنگام انجام این کار ، حتما فضای کافی را پشت میز بگذارید ، که تقریباً شعاعی در حدود ۶۰ اینچ است. پذیرنده باید فضای کافی برای چرخاندن و حرکت پشت میز داشته باشد ، به خصوص اگر فضای ذخیره ای در پشت آن باشد.

 

میز-پذیرش-آزمایشگاهی

نتیجه

انواع میز پذیرش در ابعاد و مدل‌های گوناگون را برای دفاتر کار خود می‌توانید سفارش دهید.

نوع انتخاب شما وابسته به فضا و سبک مورد نظری است که برای طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته‌اید.

برای حصول نتیجه بهتر و تصمیم گیری مناسب بهتر است از مشاوره تیم‌های طراحی و اجرایی نیز کمک بگیرید.

 


۵ دلیل برای استفاده از پارتیشن اداری