وبلاگ و اخبار

دکور اداری

دکور اداری

بی شک این موضوع برای شما نیز پیش آمده است که برای طراحی دفترکار خود به دنبال بهترین دکور اداری Office Decor بوده و از منابع مختلف و متفاوت، مقالات متعددی را در این باره مطالعه کرده باشید.

اما استفاده از واژه بهتر و بهترین برای یک دکوراسیون اداری کاملا اشتباه است. چرا که هر محیط و فضای کاری با توجه به حیطه فعالیت و کسب و کار خود از دکوراسیون متفاوتی بهره می برد که در نوع خود ممکن است بهترین بوده ولی برای کسب و کار دیگری جالب و مناسب نباشد. پس در مجموع نمی توان از یک الگوی عام برای طراحی ادارات مختلف استفاده کرد.

اما به طورکلی طراحان بهره مندی از یک سری المان ها و مشخصات پایه را در محیط های اداری در نظر می گیرند که در صورت استفاده از آن‌ها می توان گفت محیط کاری شما به نحو خوبی دکور شده و درصورت بهبود و پیشرفت هر یک از این المان ها دکوراسیون اداری شما خاص تر و زیبا تر خواهد شد.

از جمله نکاتی که می تواند به بهتر شدن دکور اداری شما کمک کند، استفاده از گل و گیاهان طبیعی و شاداب در محیط است این نکته در بدو ورود در نگاه هر بیننده ای حس نشاط و سرزندگی ایجاد کرده و انرژی خوبی از شما و محیط کاری شما خواهد گرفت که قطعا تاثیر به سزایی در بهره وری و بازده کاری شما نیز خواهد داشت.

رنگ ها در طراحی دکوراسیون حرف اول را می زنند. شما باید با توجه به حیطه کاری خود از رنگ های مناسب با سبک خود استفاده کنید. استفاده از رنگ های تند و زننده در محیط های اداری با فعالیت های خاص مانند دفاتر وکالت اصلا گزینه مناسبی نیست چرا که بر اساس علم روان شناسی این نوع رنگ ها اضطراب و استرس را در افراد بیشتر کرده و قطعا باعث ممانعت از حضور افراد در دفاتری با این سبک رنگ و طراحی می‌شود.دکور اداری

در مقابل استفاده از رنگ های ملایم احساس آرامش و امنیت خاص را در فرد ایجاد کرده و مانع از بروز تنش و اضطراب خواهد شد، پس این سبک رنگی برای اکثریت دکورهای اداری قابل طراحی و اجراست. بهتر است در طراحی دکور اداری از رنگ های سازمانی خاص خود نیز استفاده کنید.

نکته دیگر در طراحی دکور اداری استفاده از پارتیشن اداری برای جداسازی فضاست. محیط کاری شما نباید داری آشفتگی و شلوغی بیش ازحد باشد این موضوع در وهله اول راندمان کاری کارکنان شما را کاهش داده و در ادامه باعث ایجاد حس سردرگمی برای افرادی می شود که به شما مراجعه می کنند. شما به راحتی می توانید با استفاده از پارتیشن فضاهای مختلف و مجزایی را برای فعالیت در نظر گرفته و نظم و یک پارچگی خاصی را در محیط کاری خود فراهم کنید.

به طورکلی دکور اداری را می توان با توجه به نیاز و سلیقه افراد به دسته بندی‌های متفاوتی تقسیم بندی کرد. در ادامه این بلاگ برخی از پرطرفدارترین سبک های در حال حاضر در صنعت دکوراسیون را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

دکور اداری مدرن

دکور اداری مدرن از جمله سبک هایی است که طرفدران زیادی داشته و اکثر افراد ترجیح می دهند این سبک از دکوراسیون را در محیط های اداری خود پیاده سازی کنند. در این سبک بیشترین تلاش نمایش سادگی و در عین حال به روز بودن است. در سبک مدرن بیشتر از لوازم و تجهیزات جدید و پیشرفته استفاده می شود.

در این سبک از طراحی قوانین و ویژگی خاص و محدود کننده ای وجود ندارد، به همین خاطر طراحان استلاحا دست بازتری برای طراحی دارند. در سبک های مدرن بیشتر از رنگ های ساده و کم رنگ و تاکید بر طیف نقره ای، سفید، مشکی و سبز و از فرم های شکسته و نرم بر روی دیوار و سقف استفاده می شود که حس مدرن بودن را به مخاطب انتقال دهد.

اگر قصد استفاده از پارتیشن را در این سبک از دکور اداری دارید به هیچ عنوان نباید از پارتیشن های ام دی ام استفاده کنید، چرا که این پارتیشن ها کاملا در تضاد با سبک مدرن بوده و بیشتر نمایانگر سبک سنتی است. در سبک مدرن بیشتر از پارتیشن های شیشه ای و آلومینیومی استفاده می شود که علاوه بر زیبایی خاص، حس مدرنیته و تحرک و پویایی را نیز به همراه دارند.

دکور اداری

در کل تمام وسایل و دکوری که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد از مبلمان گرفته تا اکسسوری های تزئینی باید ساده و بدون طراحی‌های پیچیده و خاص و رنگ های تند و زننده باشند، هرچه ساده تر و طبیعی تر بهتر. در این سبک طراحی نیز استفاده از گلدان های طبیعی از جمله المان های پیشنهادی است.

به طورکلی طراحی دکور اداری مدرن به دو صورت پلان بسته و پلان باز انجام می شود. این مورد با توجه به نوع فعالیت و خواست شما قابل اجراست. در پلان بسته فضاها از یک دیگر مجزا بوده و در نتیجه افراد تمرکز بهتر و بیشتری بر فعالیت های خود دارند اما در مقابل پلان باز افراد در یک فضای اشتراکی و در ارتباط با یک دیگر هستند که برای انجام فعالیت های گروهی گزینه مناسبی است.

دکور اداری شیک

بسیاری از افراد علاقمند هستند که دکور اداری شیک و خاصی را در محیط کار خود پیاده سازی کنند. هر چقدر در طراحی دکور اداری از نظم و ترتیب بیشتری پیروی کنید قطعا دکوراسیون فضای کار شما شیک تر و به روزتر بوده و همین امر حتی جذب نیروی کار بیشتر و کارآمد تر برای کسب و کار شما را به همراه خواهد داشت.

اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این سبک از دکوراسیون را نباید با دکوراسیون های لوکس و کلاسیک که در بلاگ طراحی دکوراسیون اداری راجع به آن صحبت کردیم اشتباه بگیرید. در سبک کلاسیک بیشتر تلاش بر استفاده از المان های خاص و منحصر به فرد است، از مبلمان کلاسیک گرفته تا اکسسوری های گران بها تماما جلوه ای از لوکس بودن را به مخاطب القاء می کنند.

اما شما برای این که دکور اداری شیکی داشته باشید نیاز به انجام اقدامات خاص و پیچیده ای ندارید. همانطور که اشاره کردیم داشتن نظم و ترتیب در بین اجزا خود نکته مهمی در این سبک از دکوراسیون اداری است. شما به سادگی می توانید با کمک رنگ ها و تناسب با فضا، جلوگیری از شلوغی بیش از حد محیط، استفاده نکردن بیش از حد از اکسسوری و موارد تزئینی و … یک دکوراسیون اداری شیک و خاص داشته و از کار کردن در این محیط لذت ببرید.

دکور اداری

دکور اداری سفید

بسیاری از افراد در طراحی دکوراسیون اداری خود طرفدار رنگ سفید بوده و اعتقاد دارند این رنگ احساس امنیت و آرامش را در افراد ایجاد می‌کند. رنگ سفید به دلیل حس مثبت و خلوصی که در افراد القا می کند در بسیاری از محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

دکور اداری با رنگ سفید معمولاً با شیوه‌هایی طراحی می‌شود که حس فضای وسیعی را ایجاد کرده و باعث نورانیت و تمیزی در محیط می‌شود. این رنگ به عنوان یک رنگ نئوترال و تمیز، می‌تواند به بهبود روحیه، افزایش تمرکز، و ایجاد حس سبکی در محیط اداری کمک کند. در ادامه ویژگی‌های دکور اداری با رنگ سفید را بیان خواهیم کرد:

 

پوشش دیوارها:

   – استفاده از رنگ سفید یا سفید خاکستری برای پوشش دیوارها به منظور افزایش روشنایی و انطباق با نور طبیعی.

 

مبلمان سفید و مینیمال:

   – در این سبک از طراحی اصولا مبلمان با پوشش سفید یا ترکیب سفید با رنگهای خاص

   – و همچنین استفاده از مبلمان با طراحی‌های ساده و مینیمال به چشم می خورد.

 

میز و صندلی:

   – انتخاب میز و صندلی با سطح سفید یا پای و دسته سفید براي ايجاد يك ظاهر مدرن و تميز.

   – میزهای شیک با سطوح سفید یا شیشه‌ای.

دکور اداری

 

نورپردازی:

   – استفاده از نورپردازی مناسب با لامپ‌ها و چراغ‌های با  نور سفید.

   – ترکیب نور مستقیم و غیرمستقیم برای ایجاد حس تعادل و آرامش.

 

تزئینات مینیمال:

   – استفاده از تزئینات مینیمال با رنگ سفید یا ترکیب آن با رنگ دیگر.

 

پارچه‌ها و پرده‌ها:

   – انتخاب پارچه‌ها و پرده‌های سفید یا  نزدیک به رنگ سفید.

   – استفاده از پارچه‌ها با ترکیب رنگ‌های خنثی.

 

هماهنگی با نور طبیعی:

   – حفظ هماهنگی با نور طبیعی با استفاده از پنجره‌ها و نمای سفید.

   – استفاده از محافل باز برای افزایش تماس با محیط خارجی.

 

دکور اداری با رنگ سفید به عنوان یک گزینه شیک و تمیز، می‌تواند به ایجاد یک محیط کاری خنثی و آرام، به شما کمک کند. این رویکرد طراحی معمولاً به خصوص در مکان‌هایی که نور طبیعی کمی دارند، بسیار مؤثر است.

برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مجموعه ما از صفحه اینستاگرام سازینه چوب دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *