وبلاگ و اخبار

میز گروهی پارتیشن چیست و چه مزایایی دارد

میز گروهی

میز گروهی پارتیشن

میز گروهی پارتیشن، ترکیب زیبا و کاربردی از دو آیتم اصلی در تکمیل محیط کار است. پارتیشن اداری بطور استاندارد و در معنای شناخته شده خود، تفکیک کننده دو قسمت از یکدیگر است. و در واقع همان دیوارهای سنتی می‌باشد که ظاهری مدرن دارند. پارتیشن، مدت بسیار زیادی بعنوان مهمترین تقسیم کننده، فضاهای اداری بشمار می‌رفت تا آنکه مفهومی به نام کار گروهی ارائه شد.

تحقیقات بسیار گسترده ای در این زمینه انجام شده که نشان می‌دهد کار گروهی در افزایش راندمان، روحیه و همچنین وفاداری سازمانی بسیار تاثیر گذار است. اثبات این موضوع و استقبال بسیار زیاد کارکنان و مدیران از این روش، موجب شد تا طراحان داخلی اداری مدل‌های متنوعی از روش‌های ایجاد فضای کار گروهی را ارائه کنند.

میز گروهی اداری، راهکاری مدرن در تحقق ایجاد محیط کار گروهی بشمار می‌رود که قطعا در بسیاری از شرکت‌های معتبر مشاهده کرده‌اید. میز گروهی اداری در فضایی قرار می‌گیرد که تفکیک در آنها صورت نگرفته و افراد مانند یک تیم در کنار هم و بدون جدایی از یکدیگر و آنچه دیوار می‌شناسیم  قرار دارند. میز گروهی اداری، در مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گرفت تا آنکه مشکلاتی پدید آمد.

میز-گروهی-کاربردی-پارتیشن-دار

درباره مزایای پارتیشن های اداری بیشتر بدانید

ایده اولیه میز گروهی پارتیشن 

یکپارچگی گسترده فضا مهمترین مشکل استفاده از انواع میز گروهی اداری بود. ادغام بخش‌های مختلف با رویکردهای متفاوت، به یک مشکل بزرگ تبدیل شد. واحدهای کاری که در آنها تنش کلامی بیشتری وجود داشت و یا رفت و آمد زیادی در آنها اتفاق می‌افتاد موجب عدم تمرکز در واحدهای دیگر می‌شد و علارغم همه مزایای کار گروهی، ولی کارمندان احساس رضایت نمی‌کردند.

مهمترین نکته در افزایش راندمان، داشتم تمرکز در زمان کار است که با میز گروهی اداری به تنهایی، دستیابی به آن دشوار است. پس طراحان به ایجاد یک مفهوم جدید نیاز داشتند تا هم فضای کار گروهی را حفظ کنند و هم برای واحدهایی که مخل تمرکز هستند یک راهکار مناسب بیابند. از همین رو میز گروهی پارتیشن یک گزینه مناسب به نظر می‌آمد. تفکیک فضا در کنار میز گروهی، یک رویکرد جذاب بود.

میز گروهی پارتیشن چیست ؟؟؟

مزایای-میز-گزوهی-پارتیشن-دار

در مطالب پیشین تا حدودی متوجه شدیم که میز گروهی پارتیشن چیست و اینکه رویکرد فضای کار تیمی یکپارچه، از چه مزایا و معایبی برخوردار است. و همچنین لزوم ایجاد یک فضای نسبتا خصوصی برای برخی از بخش‌های کاری را بیان کردیم. ترکیب میز و پارتیشن، موجب ایجاد فضای محدود برای هر کاربر در بطن میز اداری می‌شود. پارتیشن دیگر آن مفهوم دیوارهای بلند و ایجاد اتاق را ندارد بلکه تنها فضای میز را محدود و خصوصی می‌نماید.

ایجاد میز گروهی پارتیشن، از ایجاد همهمه و درگیری دیداری و عدم تمرکز جلوگیری می‌نماید. مدل مشابه در گذشته برای ایجاد چنین قسمتهایی، استیشن بود که در کشور ما بعنوان میز کافی نت هم شناخته می‌شد. یک فضای کوچک خصوصی که یک تمرکز نسبی را ایجاد می‌نمود.

میز گروهی پارتیشن را مدل بهینه و سازگار با کار تیمی می‌توان برشمرد. که در دو مدل کلی تولید می‌گردد و تفاوت این دو مدل با هم تنها در پارتیشن است. پارتیشن در دو دسته دو جداره و تکجداره عرضه می‌گردد و هر دوی آنها در میز گروهی پارتیشن هم تفاوت ایجاد می‌کنند. اما تفاوت پارتیشن دوجداره و تکجداره در چیست و چرا انتخاب آن، مهم است.

مشاهده انواع میز کارهای گروهی با قیمت ویژه

تفاوت پارتیشن دوجداره و پارتیشن تکجداره

پارتیشن دوجداره از دو لایه تشکیل شده است، بدین مفهوم که متریال بکار برده شده در آن، از دو بخش داخلی و بیرونی، به یک میزان هستند و علاوه بر مزایایی که ایجاد می‌کنند از ظاهری کاملا یکپارچه برخوردار هستند. وجود دو لایه در عرض پارتیشن دو مزیت را ایجاد می‌نماید. اول آنکه استحکام پارتیشن بسیار مطلوب است و نکته دیگر در برابر صدا، به دلیل دو لایه بودن، محافظت بیشتری بعمل می‌آورد. و این نکته شاید مهمترین مزیت مدلهای دو جداره باشد که در محیط باز کار تیمی؛ به آن احتیاج داریم.

انواع-میز گروهی پارتیشن دار

پارتیشن تکجداره دقیقا نقطه مقابل انواع دوجداره این محصول است. از یک لایه تشکیل شده و استحکام کمتری دارد. حتما برای شما این سوال پیش می‌آید با توجه به این معایب نسبت به مدل دوجداره پس چرا این مدل تولید می‌شود ؟؟؟ جالب است بدانید نه تنها تولید می‌گردد بلکه از استقبال بیشتری هم در بین خریداران برخوردار است. البته این مزایا در ارتباط با میز گروهی پارتیشن وجود دارد و تعمیم دادن آن به تفاوت اصلی این دو مدل اشتباه است.

میز گروهی پارتیشن تکجداره، دارای دو مزیت است که به اختصار توضیح می‌دهیم :

  • قیمت

به دلیل تولید سریع و استفاده کمتر از متریال، از قیمت مناسبی نسبت به مدلهای دو جداره برخوردار است. قیمت مناسب، دست مدیران را برای ایجاد فضای کاری ارگونومیک باز می‌گذارد. در واقع هزینه‌ای که در این بخش صرفه جویی می‌شود در بخشهای دیگر که مرتبط با سلامتی کارکنان است می‌تواند بکار گرفته شود.

  • نصب سریع و آسان

میز گروهی پارتیشن در مدل تکجداره، از نصب بسیار ساده‌ای برخوردار است که برای مدیران یک مزیت محسوب می‌شود زیرا تغییرات و یا حتی جابجایی احتمالی را ساده و سریع می‌نماید و نیاز به استفاده از تیم‌های تخصصی ندارد.

ویژگی‌های میز گروهی پارتیشن

  • فضای خصوصی

میز گروهی پارتیشن، فضای خصوصی نسبی ایجاد می‌نماید که هر فرد با تمرکز بیشتری به فعالیت بپردازد. در قسمت‌هایی که سر و صدای زیادی تولید می‌کنند مانند واحدهای فروش و پشتیبانی، بسیار مفید هستند و تعداد افراد زیادی در کنار هم می‌توانند به فعالیت خود بپردازند.

میز گروهی پارتیشن دار

ایجاد فضای خصوصی به نحویست که محیط کار باز را حفظ می‌نماید و فضای بسته‌ای که در آن ارتباط افراد با یکدیگر محدود شود را بوجود نمی‌آورد.  ویژگی میز اداری گروهی که در آن کار تیمی را در کنار فضای خصوصی بوجود می‌آورد از دلایل استقبال زیاد نسبت به میز گروهی پارتیشن است.

  • کار تیمی

میز گروهی پارتیشن، در راستای دفتر کار باز است و هیچ مانعی در تشکیل یک محیط کاری مدرن ایجاد نمی‌نماید. شاید به بیان دقیق می‌توان گفت که این محصول به ارتقای سطح کیفی دفتر کار باز کمک می‌کند و تفاوت واحدهای کاری را مدیریت می‌کند.

میز گروهی پارتیشن

خلاصه :

پس در این مقاله متوجه شدیم که میز گروهی پارتیشن چیست، مکمل فضای کاری مدرن است که برای واحدهایی که تنش کاری بیشتری دارند مناسب است. این محصول در مدل‌های متنوع و در دو بخش دوجداره و تکجداره عرضه می‌گردد. میز اداری همراه با پارتیشن فضای خصوصی ایجاد می‌کند که منجر به افزایش تمرکز و راندمان می‌گردد. تقویت کار تیمی و هم افزایی روحیه تیمی از دیگر مزیت‌های میز گروهی پارتیشن محسوب می‌شود. چوب فروش مدل‌های متنوعی از انواع میز کار گروهی اداری را عرضه کرده است که برای دریافت راهنمایی بیشتر با  مشاوران ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *