پارتیشن شیشه ای یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پارتیشن های امروزیست . بگونه ای که در عرض مدت کوتاهی، طرفداران زیادی پیدا کرد. از آنجایی که این نوع پارتیشن ها، موجب انتشار بیشتر نور در محیط می شوند، حس بهتری را به افراد منتقل می نمایند و هم چنین موجب صمیمیت بیشتر بین کارمندان می گردند. البته ناگفته نماند چنانچه حریم خصوصی برای شما در الویت است، این نوع پارتیشن برای شما چندان مناسب نخواهد بود. اما نمی توان نادیده گرفت که زیبایی محیط شما با این نوع پارتیشن، چندبرابر خواهد شد. از این رو، سازینه چوب در صدد است تا بهترین نوع این پارتیشن را با بهترین قیمت در بشما عزیزان عرضه نماید. امید که رضایت شما را در مشت خود بگیریم.

پارتیشن شیشه ای

پر نور و زیبا

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره

بازدید و ارائه طرح رایگان

پروژه های انجام گرفته توسط تیم سازینه چوب

در صورت تمایل می توانید فرم درخواست بازدید از محل را تکمیل و ارسال فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت، با شما تماس بگیرند.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از روش‌های محبوب و مدرن برای تقسیم فضاها در محیط‌های کاری و تجاری است. این نوع پارتیشن‌ها از شیشه تمام به همراه فریم آلومینیومی یا شیشه ای ساخته می‌شوند. هم چنین پارتیشن‌ شیشه‌ای امکان ایجاد تقسیمات فیزیکی در فضاها را فراهم می‌کند، اما به همین میزان از نظر ظاهری، آن‌ها را از یکدیگر جدا نمی‌نماید. این پارتیشن‌ها با استفاده از چندین تکنولوژی مختلف، می‌توانند عملکردهای دیگری مانند عایق صدا، عایق حرارت و ایمنی را نیز به همراه داشته باشند. علاوه بر این، پارتیشن‌های شیشه‌ای به فضا احساس دل بازی بیشتری می‌دهد و نور خورشید به آسانی از آن عبور پیدا می‌کند. علاوه بر این ها، ایجاد کننده‌ی یک تجربه‌ی متفاوت و خلاقانه برای کارکنان و مشتریان است.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره

عایق حرارت و صدا

پارتیشن فریم لس

پارتیشن شیشه ای تک جداره

مدرن و زیبا

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره (فریم لس) از آنجا که از جنبه های ظاهری و کاربردی دارای ویژگی های منحصر به فردی است، امروزه به طور گسترده ای در داخل ساختمان ها و فضاهای داخلی استفاده می شود. این نوع پارتیشن، با استفاده از شیشه های شفاف، به راحتی نور طبیعی را به فضاها منتقل می کند و در نتیجه، احساس فضای روشن و باز وجود دارد. علاوه بر این، پارتیشن تک جداره شیشه ای به آسانی اجازه می دهد تا ارتباط و تعامل بین فضاهای مختلف را افزایش داده و در عین حال، حفظ حریم خصوصی و جداسازی مکان ها را ایجاد می کند. به عبارت دیگر، این نوع پارتیشن می تواند یک همبستگی بین فضاها ایجاد کند، در حالی که هر فضا به طور مستقل قابل دسترسی و در معرض دید است. نه تنها این نوع پارتیشن ها قابلیت دستیابی به طراحی های مدرن و زیبا را دارند، بلکه به دلیل استفاده از شیشه، سبب ایجاد حس کلیشه شکنی و انتشار نور بهتر در فضاها نیز می شوند. در نتیجه، پارتیشن تک جداره شیشه ای به طور گسترده ای در فضاهای اداری، تجاری و مسکونی استفاده می شود و باعث می شود تا این فضاها ظاهری مدرن، باز و پویا داشته باشند.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

اما اگر علاوه بر زیبایی محیط به دنبال افزایش حریم شخصی تا حد امکان و ممانعت از ورود صدا به محیط هستید، پارتیشن دوجداره انتخاب بهتری است. قطعا وجود دو لایه شیشه با فضای میانی هوا در کاهش صدا نقش به سزایی دارد. نکته‌ی حائز اهمیت در رابطه با تمامی پارتیشن‌ها را می توان این گونه بیان کرد که حتی پارتیشن های دوجداره هم به طور100% امکان عایق بودن صدا را نداشته و نهایتا امکان کاهش صدا تا 60% امکان پذیر است.

بررسی عملکرد پارتیشن شیشه ای

توسعه فناوری و مواد ساختمانی، به تولید محصولات جدیدی در طراحی داخلی منجر شده است. پارتیشن شیشه‌ای یکی از این ابتکارات است که طیف گسترده‌ای از کاربردها را در محیط‌های مختلف از جمله دفاتر، مکاتبات و فضاهای عمومی فراهم می‌کند. به طورکلی این نوع از پارتیشن ها، نسبت به پارتیشن‌های ام دی اف و پارتیشن‌های آلومینیومی نمای ظاهری مدرن‌تری دارند. پارتیشن‌های شیشه‌ای تک جداره از نظر ظاهری ظریف‌تر بوده و نسبت به پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره هزینه کمتری دارند. پس اگر میزان بودجه در دسترس شما محدود بوده و درکنار آن به پارتیشن های شیشه‌ای نیز علاقمند هستید، پارتیشن های شیشه‌ای تک جداره انتخاب مناسب‌تری است.

ما را در صفحه اینستاگرام سازینه چوب دنبال کنید.

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن شیشه ای

 1. مصرف بهینه‌تر نور طبیعی
 2. افزایش انرژی مثبت در محیط کار
 3. جدا بودن بصری و هدایت ترافیک نوری
 4. صوت نشت نداشتن و امکان تنظیم حجم صدا
 5. ابعاد بزرگ

 

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه‌ای ساده

همانطورکه از اسم این پارتیشن مشخص است در طراحی و ساخت آن اصولا از شیشه‌های ساده و شفاف با قطر 10 میل استفاده می شود. که اغلب برای فضاسازی با هزینه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه‌ای مات یا Frost glass ، از جنس شیشه ساخته شده است و دارای یک لایه مات یا اشباع شده با رنگ می باشد. این لایه مات باعث می‌شود که شفافیت پارتیشن کاهش یافته و رویت دقیق اجسام در طرفین پارتیشن به صورت کامل امکان پذیر نباشد. به طور مثال در فضاهای اداری یا اتاق‌های کنفرانس که نیاز به حفظ حریم شخصی و همچنین ارتباط بصری دارند، این نوع از پارتیشن میتواند انتخاب درستی باشد.

پارتیشن شیشه ای طرح دار

پارتیشن شیشه‌ای طرح‌دار، یکی دیگر از انواع این دسته از پارتیشن‌ها است که بر روی سطح شیشه الگوها، طرح‌ها و تصاویر مختلف قابل مشاهده می باشد. این طرح‌ها می‌توانند به شیشه زیبایی و جلوه ویژه‌ای ببخشد. اگر زیبایی بصری در محیط برای شما حائز اهمیت است، پارتیشن شیشه‌ای طرح دار قطعا انتخاب مناسبی است.

کاربردهای مختلف پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ای کاربردهای متفاوتی دارد ازجمله در ادارات، فضا‌های خانگی و فضاهای تجاری و تجارتی که در هر بخش با توجه به نیاز و امکانات موجود قابل طراحی و اجراست.

 • استفاده از پارتیشن در محیط‌های اداری:

داشتن نورکافی و مناسب از جمله موارد مهم و قابل توجه در هر فضایی است. در محیط‌های اداری، پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند به تقسیم اتاق‌ها، افزایش نورپذیری و ایجاد فضاهای کاری مشترک کمک کنند. همچنین، این پارتیشن‌ها می‌توانند به فراز و نشیب‌های طبیعی نور در فضا پاسخ مناسبی داده تا از بیشترین میزان ممکن نور طبیعی در محیط استفاده شود.

 • استفاده از پارتیشن در محیط های خانگی:

شما می توانید حتی در محیط‌های خانگی هم از پارتیشن شیشه‌ای استفاده کنید، پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند در فضای خانه برای تقسیم بندی اتاق‌ها، افزودن زیبایی و استفاده از نور طبیعی مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین، این پارتیشن‌ها می‌توانند به تعادل بین حفظ حریم شخصی و افزایش فضای باز در خانه نیز کمک کنند.

 • استفاده از پارتیشن شیشه‌ای در فضاهای تجاری و تجارتی:

در بسیاری از محیط‌های عمومی مثل رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و فروشگاه ها نیز از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می شود. در این محیط‌ها از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای تقسیم فضاها، افزایش زیبایی داخلی و حفظ ارتباط بین مشتریان استفاده می‌شود. همچنین، این پارتیشن‌ها می‌توانند به کنترل جریان مشتریان و افزایش حفظ ایمنی در فضا کمک کنند.

پارتیشن های شیشه‌ای هم، مانند تمام پارتیشن های دیگر علاوه بر مزایای که دارند ممکن است معایب خاصی نیز داشته باشند که باید قبل از انتخاب مورد توجه قرار گرفته شود، تا با توجه به تمامی جوانب و نکات حائز اهمیت بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در ادامه به برخی از مشکلات ممکن در استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای اشاره می‌کنیم.

قیمت پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ای با کیفیت و طراحی مناسب معمولاً هزینه بالایی دارد. همچنین، نصب و نگهداری آن‌ها نیز ممکن است هزینه‌بر باشد. اما در نظر بگیرید که نتیجه کار به حدی زیبا و مدرن خواهد بود که مطمئنا برای اشخاص علاقمند به دکوراسیون مدرن، کاملا رضایت بخش می باشد. پ

بااینحال اگر اجبار خاصی به انتخاب این مدل از پارتیشن ندارید، ابتدا به انتخاب انواع دیگر پارتیشن فکرکنید.

معایب استفاده از پارتیشن شیشه‌ای

 1. کاهش حریم شخصی : پارتیشن‌های شیشه‌ای، حتی اگر مات یا طرح‌دار باشند، ممکن است حریم شخصی را به نسبت پارتیشن‌های سنتی کمترکنند، به ویژه در مواردی که نور به خوبی عبور از پارتیشن عبورکند. پس استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای در فضاهای که نیاز به حفظ امنیت به شکل ویژه‌ای دارند توصیه نمی شود.
 2. انعطاف‌پذیری محدود : پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولاً امکان تغییر شکل و تنظیم محدود‌تری نسبت به پارتیشن‌های ام دی اف و آلومینیومی دارند.
 3. خطر شکستگی و آسیب‌پذیری : شیشه ممکن است در برابر ضربه و آسیب‌های مکانیکی حساس باشد و در صورت شکسته شدن، خطرات جدی را به همراه داشته باشد. به همین علت استفاده از پارتیشن های شیشه‌ای در محیط‌های صنعتی توصیه نمی شود.
 4. نگهداری و مراقبت : پارتیشن‌های شیشه‌ای به دلیل سطح شفاف و صاف خود، ممکن است به طور متداول اثرات انگشت و گرد و غبار را نمایان کنند و نیاز به تمیزکاری منظم داشته باشند.

به منظورکاهش این مشکلات، انتخاب متخصصین ماهر و مجرب برای نصب پارتیشن و داشتن تجهیزات ایمنی مناسب، همچنین استفاده از شیشه با کیفیت بسیار حائز اهمیت است.